Yaşalar

Yüksek kalite ve zamanında teslimat ilkelerimizle tedarikçisi olduğumuz birbirinden farklı sektör için , kurulduğumuz ilk günden bu yana Türkiye’nin metal işleme sektöründe ki önde gelen firmalar arasında yer almaktayız .

Geçmişimizden aldığımız güçle <br> bugün sağlam adımlarla  büyüyoruz <br> <span>  Yaşalar </span>

Geçmişimizden aldığımız güçle
bugün sağlam adımlarla büyüyoruz
Yaşalar

Kurucumuz Murat Yaşa tarafından, 1981 yılında 400m2lik bir atölyede ilk adımı atılan yolculukta bugün; Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 8000m2lik entegre tesisimizle, metal şekillendirme alanında en hızlı büyüyen firmalar arasında yer alıyoruz. Yalova İmes Sanayi Bölgesi’nde, 2023 yılında üretime başlayacağımız 20.000m2'lik yeni fabrikamızın üretim ve lojistik ağımızı genişletmesiyle, müşterilerimize Yaşalar kalitesini daha hızlı ulaştırmayı hedefliyoruz.

Kuruluşumuzdan 2 yıl sonra, Tofaş’a ilk kalıpların yapılmasıyla, otomotiv sektörü için yan sanayi olarak çalışmaya başlayan firmamız, 1992 yılında otomotiv ve mobilya sektörlerine üretilen yedek parçalarla ilk ihracatını Almanya’ya yapmıştır. O gün başlayan ihracat yolculuğumuz, sektör çeşitliliğinin artmasıyla birlikte bugün; ciromuzun %90’ını oluşturmaktadır. 4 kıtayı kapsayan ihracat ağımız sayesinde, 15 ülkede 150’den fazla noktaya ulaşıyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli unsur; birbirinden farklı bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren sektörler ile çalışabilmemiz ve müşterilerimizin taleplerine hızlı ve esnek reaksiyon gösterebilme kabiliyetimizdir.

12000

PARÇA ÇEŞİTLİLİĞİ

250

ÇALIŞAN

150

İHRACAT NOKTASI

90

İHRACAT ORANI

15

ÜLKE

Vizyon

Yaşalar olarak, uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetler sunarak, müşterilerimize katma değer yaratmak ve çalışanlarımızla birlikte sürekli gelişmek ve büyümek.

Üretim yöntemlerimizi sürekli geliştirip, müşterilerimiz, ortaklarımız ve tedarikçilerimiz için güvenilir ve saygın olmak, metal şekillendirme alanında lider firmalar arasında bulunmak.

Misyon

Çağın gerekliliklerini yerine getiren, gelişmiş teknoloji kullanarak; çevreci, kaliteli, rekabetçi, dünyanın dört bir yanından müşterilerinin beklentilerini karşılayan, gelişime açık, şeffaf hizmet sunan bir firma olmaktır. 

Ekip

Alanında uzman mühendislerimiz ve Yaşalar Akademi ile kariyer yolculuğuna başlayan genç mühendislerimiz, üretim ve yönetimde sonsuz özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarımızla Yaşalar kalitesini dünyanın dört bir yanına taşıyoruz.

Sorumluluk

Yaşalar olarak, sorumlu üretim anlayışını benimsemiş bir firmayız. Çevreye, müşterilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı bilerek hareket ediyoruz. Kullandığımız yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımızla, üretim esnasında açığa çıkan karbon emisyonunu minimuma indiriyoruz. Müşterilerimize zamanında teslim ettiğimiz kaliteli ürünlerimizle, sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Yaşalar çatısı altında çalışan her birey, ailenin bir parçası olduğundan onların mutluluğu için beşeri organizasyonlarımızı ve ilişkilerimizi önceliğimiz haline getiriyoruz.

Müşteri Odaklı Çözümler

Yaşalar olarak, her projemizde müşterilerimize özel çözümler üretiyoruz. Aldığımız tüm projelerde, istek ve problemlerle birebir ilgileniyor ve mevcut proje süreçlerinde sadece istenen teknik detaylarda kalmayıp; uygulama aşamasında da alternatif satın alma ve proses önerilerimiz ile çözüm odaklı iş birliği sağlıyoruz. 

Mükemmellik Anlayışı

Kaliteyi, sahip olduğumuz ISO45001, ISO9001, ISO14001, ISO10002, ISO 3834, IATF16949 sertifikalarıyla kanıtlıyoruz. Müşterilerimizin her türlü talep ve beklentilerine zamanında cevap veriyor; doğru ürünü, optimum termin süreleriyle rekabetçi fiyata sunuyoruz.

Kalite

Üretim süreçlerini SAP-ERP sistemleriyle takip edip, 5S yöntemi uyguluyoruz. Sıfır ‘0’ hata hedefiyle; giriş – üretim süreci – sevkiyat aşamalarında kalite kontrollerimizi ileri teknolojik ekipmanlarımızla gerçekleştiriyoruz. 

Yenilikçi Yaklaşım

Sahip olduğumuz ileri teknoloji makineler ve bu makineleri içerisine alan makine parkurumuzla yeniliğin ve çağın gerekliliklerinin farkında olan bir kurumuz. Yaşalar Akademi ile geleceğin mühendislerini yetiştiriyor ve yenilikçi bakış açımızı gelecekte temsil edecek gençlere de yatırım yapıyoruz.

1981

Bursa Beşyol’da 400m2lik bir atölyede Murat Yaşa tarafından kuruldu.

1981

1992

1996

1999

2008

2010

2017

2019

2021

2023