Yaşalar Bir Okuldur!

24.11.2022

Bir öğretmene verilecek en güzel hediye öğrencilerini mutlu etmektir. Her öğretmen; saygılı, çalışkan, başarılı fakat her şeyden önce mutlu bireyler yetiştirmek ister. Çünkü mutlu bir birey mutlu bir toplum, mutlu bir toplumsa mutlu bir dünya demektir.

 

Yaşalar, kurulduğu günden bu yana, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürümüş, eğitime her zaman tam destek veren bir firma olmuştur. İlk adımlarını attığımız Yaşalar Akademi’de de yeni mezun gençlerimize hem sektörel hem de dil eğitimi vererek bu anlayışımızı pekiştiriyoruz. 

 

Yaşalar olarak, “Öğretmenlere en güzel hediye öğrencilerinin yüzüne konduralacak gülücüktür” mottosuyla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, sadece 24 Kasım ile sınırlı kalmayacak bir hediye hazırlamak istedik. Çünkü öğretmenlerimiz bizlere ömür boyu taşıyacağımız, bizi biz yapan çok değerli bir altın bilezik takmışken, bizim onlara vereceğimiz hediye sembolik bir hediye olmamalıydı. Bu anlayışla ihtiyaç sahibi bir okulumuza kütüphane yaptırarak, ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin yüzlerini güldürmek istedik.

 

Kasım ayında fabrikamızda başlattığımız kitap bağışı kampanyamızla ay boyunca ilk ve ortaöğretim seviyesine uygun kitaplar topladık. Tüm fabrika personelimizin destek verdiği etkinliğimizde yüzlerce kitap topladık ve bu kitapları ihtiyaç sahibi bir okulumuza, bizzat personelimizle birlikte giderek birlikte monte ettiğimiz raflara yerleştirdik.

 

Kütüphaneyi gören öğrenciler okuldaki görevli öğretmenlerimizin yüzünü,

Ülkemizin aydınlık geleceğini inşa etmek için varla yokla çalışan öğretmenlerimizin yüzündeki gülümseme de bizlerin yüzünü güldürdü.

 

Bu vesileyle, izinde yürümekten gurur duyduğumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gelecek sizlerin eseri olacaktır!” dediği öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar kutlarız.